Yemek listesi hazırlama programı

Yemek listesi hazırlama programı; 2008 yılında hastalara yemek verilen bir diyaliz merkezi için geliştirmiştir. Hastalara yemek verilen merkezde yemek ve malzemelerinin, yemek menülerinin kaydı tutulması gerekiyordu. Daha sonra programı bir çok yatılı bölge okulları, özel okullar ve hav ayolu şirketi gibi yemekhanesi olan kurumlar kullanmaktadır. Yemekhane programı kısaca otomatik yemek listesi hazırlama programı olarak kullanabilirsiniz.

Yemekhane programı, otomatik yemek listesi hazırlama programı olmanın yanında, oluşturulan listedeki malzemelerin maliyetini hesaplayan ve kullanılacak malzemeyi ambardan düşebilen, Excel formatındaki dış veriyi iç veri tabanına yükleyebilen, iş planı yapılabilen bir yazılımdır.

Program hakkında oluşturulan tanıtım ve yardım dokümanını YemekhaneProgramAnlatim.pdf inceleyebilirsiniz.

Yemekhane programını ayrıca ambar takip programı olarak ta kullanabilirsiniz. Program; Ambar, yemek ve günlük listeler olarak üç bölümden oluşmaktadır.

Ambar bölümde;

Yeni stok ( malzeme ) ve tedarikçi tanımlaması yapabilirsiniz. Yemekhanenize giren malzemelerin kaydını tutabilirsiniz. Malzeme birim fiyatı, miktarı, KDV dahil veya hariç tutarını hesaplar. Ambar bölümünden ayrıca stok durumu düşük olan malzemeleri görebilir ve tedarikini sağlayabilirsiniz.

Yemek bölümünde;

Yemek tanımlayıp yemekler oluşturabilirsiniz. Bu yemekleri ambar bölümündeki malzemeleri seçerek hazırlanır. Yemekten kullanılan malzemeler girilen yemeğe tanımlanmış olarak belirlenir. 

yemekhane-programı-liste-hazirlama3
yemek listesi hazırlama bölümü

Günlük listeler bölümünde;

Otomatik yemek listesi hazırlama programı için öncelikle öğünleri kişi sayısına göre hazırlayıp, Günlük yemek listeleri daha önce tanımlanmış olan yemeklerden seçilir. Girilen kişi sayısına göre malzemeler otomatik listelenip, program otomatik olarak kullanılan malzemeleri ambardan düşer ve maliyetini hesaplar.

Yazılım; okullarda, hastanelerde, diyaliz merkezlerinde, Catering şirketlerinde,  restoranlarda, lokantalarda , yatılı bölge okulları, özel okul yemekhanelerinde, otel vb. yerlerde; yemekhane ve ambar takip uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Son güncel versiyonu linki aşağıdadır.

Hilspot yemekhane ve ambar takip programını indir!

Programı bilgisayarınıza kurup deneyebilirsiniz. Demoda 5 dakikalık kullanım sınırlaması vardır. Tüm özellikleri aktiftir. Lisans satın almaya karar verdiğinizde, lisans serialini girerek aynı programı kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece demo süresince giriş yaptığınız verileri de kullanabilirsiniz.

22 Nisan 2008 yılında yayınlanan ilk sürümünden bu yana yazılım sürekli güncelleştirilmektedir. Bu yüzden programı ücretsiz olarak indirip demosunu kullanabilirsiniz. Demo sürümü tam sürümün tüm özelliklerini barındırmaktadır. Sadece açılış süre kısıtı bulunmaktadır. Yazılımın lisansını aldığınızda  bilgisayarınıza daha önce kurduğunuz demo sürümünü lisans anahtarı girilerek kullanıma devam edebilirsiniz. Program ilk diyaliz merkezleri için tasarlandı. Daha sonra yemekhanesi bulunan şirketler, catering şirketleri ilgilendi. Ayrı yatılı bölge okulları da kullanabilmektedir. Yatılı bölge okulları için lisanslama da kolaylıklar uygulanmaktadır. 

Yazılım lisansını Shopier.com üzerinden güvenli olarak satın alabilirsiniz.

PROGRAM LİSANSI SATIN ALIN

Yazılım demosunu bilgisayarınıza kurduğunuzda, tam sürüme geçmek için sadece lisans serialini girmeniz yeterlidir. Demo süresince oluşturduğunuz kayıtları da kullanabilirsiniz.
Yazılım lisanslama ve kurulum videoları için tıklayınız.

Yemekhane programı eleştiri, görüş ve önerileriniz bizim için çok değerlidir. Lütfen bize yazın. En kısa zamanda değişiklikler yapılacak ve size bilgi verilecektir..Lisans, görüş ve önerileriniz lütfen bizimle paylaşınız.

Güncelleme :

Hilspot yemekhane programı 22 Nisan 2008’den beri kullanılmaktadır. Hilspot yemekhane programı bir yemek listesi hazırlama programı olarak kullanılır. Son güncelleme 03 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.  Bu güncellemede;

  • Veri tabanı daha kararlı hale getirildi
  • Excel dosyalarında programa veri aktarımı eklendi
  • İş planlama bölümü eklendi
  • Malzeme bölümüne Barkod alanı eklendi.
  • Ambar stok düzeyi azalan malzemeleri sorgula bölümü eklendi
  • Excel’e veri çıkarma ve raporlama bölümleri düzenlendi.

HilspotYemekhane.exe

Hilspot yemekhane programı Excel’den veri alma

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.