Yemekhane Programı

Bu yazılımı, ilk defa bir diyaliz merkezi için geliştirdim. Hastalara yemek veriliyordu ve yemek ve malzemelerinin, yemek menülerinin kaydı tutulması gerekiyordu. Daha sonra programı bir çok yatılı bölge okulları ve havayolu şirketi gibi yemekhanesi olan kurumlar kullanmaktadır.

Kısaca yemekhane programı, otomatik yemek listesi hazırlama programı olmanın yanında, oluşturulan listedeki malzemelerin maliyetini hesaplayan ve kullanılacak malzemeyi ambardan düşebilen bir yazılımdır.

Program hakkında oluşturulan tanıtım ve yardım dokümanını YemekhaneProgramAnlatim.pdf inceleyebilirsiniz.

Yemekhane programını ayrıca ambar takip programı olarak ta kullanabilirsiniz. Program; Ambar, yemek ve günlük listeler olarak üç bölümden oluşmaktadır.Ambar bölümde;

Yeni stok ( malzeme ) ve tedarikçi tanımlaması yapabilirsiniz. Yemekhanenize giren malzemelerin kaydını tutabilirsiniz. Malzeme birim fiyatı, miktarı, KDV dahil veya hariç tutarını hesaplar. Ambar bölümünden ayrıca stok durumu düşük olan malzemeleri görebilir ve tedarikini sağlayabilirsiniz.

yemekhane-programı-liste-hazirlama4

Ambar bölümü

Yemek bölümünde;

Yemek tanımlayıp yemekler oluşturabilirsiniz. Bu yemekleri ambar bölümündeki malzemeleri seçerek hazırlanır. Yemekten kullanılan malzemeler girilen yemeğe tanımlanmış olarak belirlenir.

yemekhane-programı-liste-hazirlama3

yemek listesi hazırlama bölümü

Günlük listeler bölümünde;

Otomatik yemek listesi hazırlama programı için öncelikle öğünleri kişi sayısına göre hazırlayıp, Günlük yemek listeleri daha önce tanımlanmış olan yemeklerden seçilir. Girilen kişi sayısına göre malzemeler otomatik listelenip, program otomatik olarak kullanılan malzemeleri ambardan düşer ve maliyetini hesaplar.

yemekhane-programı-liste-hazirlama2

Yemek listesi hazırlama sayfası

yemekhane-programı-liste-hazirlama

Yemek listesinde kullanılan malzeme listesi formu

Yazılım; okullarda, hastanelerde, diyaliz merkezlerinde, Catering şirketlerinde,  restoranlarda, lokantalarda , yatılı bölge okulları, otel vb. yerlerde; yemekhane ve ambar takip uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Son güncel versiyonu linki aşağıdadır. Aşağıdaki linklerden birini bilgisayarınıza indirip kurarak programı kullanmaya başlayın.

Hilspot yemekhane ve ambar takip programını hilspot-yemekhane-kur.exe indir!

22 Nisan 2008 yılında yayınlanan ilk sürümünden bu yana yazılım sürekli güncelleştirilmektedir. Bu yüzden programı ücretsiz olarak indirip demosunu kullanabilirsiniz. Demo sürümü tam sürümün tüm özelliklerini barındırmaktadır. Sadece açılış süre kısıtı bulunmaktadır. Yazılımın lisansını aldığınınızda  bilgisayarınıza daha önce kurduğunuz demo sürümünü lisans anahtarı girilerek kullanıma devam edebilirsiniz. Program ilk diyaliz merkezleri için tasarlandı. Daha sonra yemekhanesi bulunan şirketler, ketring şirketleri ilgilendi. Ayrı yatılı bölge okulları da kullanabilmektedir. Yatılı bölge okulları için lisanslama da kolaylıklar uygulanmaktadır.

Yazılım lisansını Shopier.com üzerinden güvenli olarak satın alabilirsiniz.

HİLSPOT YEMEKHANE PROGRAMI SATIN AL

Yazılım demosunu bilgisayarınıza kurduğunuzda, tam sürüme geçmek için sadece lisans serialini girmeniz yeterlidir. Demo süresince oluşturduğunuz kayıtları da kullanabilirsiniz.
Yazılım lisanslama ve kurulum videoları için tıklayınız.Yemekhane programı eleştiri, görüş ve önerileriniz bizim için çok değerlidir. Lütfen bize yazın. En kısa zamanda değişiklikler yapılacak ve size bilgi verilecektir..Lisans, görüş ve önerileriniz lütfen bizimle paylaşınız.

Güncelleme :

Hilspot yemekhane programı 22 Nisan 2008’den beri kullanılmaktadır. Son güncelleme 07 Nisan 2019 tarihinde yapılmıştır. Programı daha önce kullananlar sadece çalışan exe’yi değiştirerek eski kayıtları ile çalışmaya devam edebilirler.

HilspotYemekhane.exe

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.